Základní informace

Soukromá mateřská škola se zdravotnickou péčí sídlí v ulici Ke Splavu ve Frýdku-Místku. Mateřská škola byla založena MUDr. Radimem Dudkem, MBA. Téměř po 30 let jsou děti součástí vzdělávacího procesu, na jehož vývoji a udržení pracuje učitelský tým s vysokou pedagogickou úrovní.

Pro děti s alergií či děti s oslabeným imunitním systémem je zajištěna zdravotnická péče lékařů v budově školky. Mateřská škola zahrnuje i nadstandardní třídu Stacionář, kde o Vaše děti během nemoci s pečují dvě zdravotní sestry.

Mateřská škola je zapojena do sítě „Skutečně zdravé školy“ prostřednictvím jejich programů zpracovává kvalitní, čerstvé a sezónní produkty od domácích zemědělců. Děti se seznamují se zpracováním potravin a jejich přínosem pro nás.

Základní informace

Do volné kapacity MŠ přijímáme děti od 2 do 6 let během celého školního roku.

Dvě třídy jsou věkově smíšené (heterogenní) a jedna třída je pro děti ve věku od 2 do 3 let.

Provozní doba 6:15 – 17:00h, ve středu do 18:00h.

Otevřeno celoročně i o prázdninách-podzimních, jarních. V období letních prázdnin provoz omezen na nezbytně nutnou dobu.

Školné 2 000,- Kč docházka dítěte 1-10 dnů v měsíci

3 000,- Kč docházka dítěte nad 10 dnů v měsíci.

Stravné 46,- Kč/den.

Školné lze odečíst jako slevu v “Přiznání k dani” za uplynulý kalendářní rok.

Rodiče nepotřebují volno z práce

Při ranním filtru ve školce dítě prohlédne sestra, v případě potřeby telefonicky konzultuje s rodiči další postup léčby. Ve Stacionáři jsou procedury-míčkování, inhalace-k podpoře léčení onemocnění dýchací soustavy. Dětem je nabídnuta činnost přiměřená jeho zdravotnímu stavu. Může sledovat pohádky, v klidovém režimu si hrát. Pro školní rok 2022/23 připravujeme režim, že mírně nachlazené děti mohou být v běžné třídě odkud jednou denně odcházejí do Stacionáře na inhalace a míčkování (vše se bude odvíjet od situace s Covid-19).

Výhodou je, že rodič nemusí čerpat volno z práce, pokud je dítě nemocné i v průběhu rekonvalescence po nemoci, kdy dítě nemusí chodit ven, navštěvuje Stacionář, než je zcela zdrávo pro pobyt venku. Vše se odvíjí od naplnění kapacity Stacionáře.

Nadstandardní činnosti v mateřské škole

Metoda Dobrého startu – grafomotorická cvičení pro předškoláky,

Hbitý jazýček – logopedie pro předškoláky,

Flétna, Šachy, Pohybovky – kroužek pro děti od 4 let

Angličtina – Schäfer school

Tvořílek – vv kroužek pro děti od 4 let

Kurz lyžování SUN OUTDOOR BÍLÁ a plavání AQUAPARK OLEŠNÁ.

Kulturní akce, časté výlety po okolí i do vzdálenějších míst, např. ZOO Ostrava, Planetárium ..

Kvalitní tým kuchařek také připravuje stravu dětem s dietami (diabetem, laktózovou intolerancí, celiakií, potravinové alergie, vegetariánská strava atd.).

Pedagogický tým je složený z učitelek s pedagogickým vzděláním se zaměřením na logopedii, asistentem pedagoga a chůvou pro děti od 2 let věku.

Ochota, vstřícnost a individuální přístup k dětem je naší předností.