Mateřská škola se zdravotnickou péčí, s. r. o. je soukromým zařízením zakladatele MUDr. Radima Dudka, MBA. Byla zřízena z potřeby rodičů alergických a oslabených dětí, zařadit své dítě do výchovně-vzdělávacího procesu se zdravotnickým zajištěním.

Nyní jsme klasická mateřská škola, s nadstandartní péčí třídy Stacionář, kde jsou k dispozici zdravotní sestry pro děti nachlazené, alergické, či jinak oslabené, např. diabetici. Bližší informace viz. Stacionář.

Rodiče nepotřebují volno z práce

Ve školce dítě prohlédne sestra, v případě potřeby následně lékař a ve Stacionáři se léčí. Buď je v klidu v postýlce, kde sleduje pohádky nebo méně nemocné si mohou i hrát v klidovém režimu. Trochu nachlazené děti mohou být v běžné třídě, odkud jednou denně odcházejí do Stacionáře na inhalace a míčkování. Výhodou je, že rodič nemusí čerpat volno z práce, pokud je dítě nemocné i v průběhu rekonvalescence po nemoci, kdy dítě nemusí chodit ven.

Spousta různých aktivit

Mateřská škola je zapojena do sítě „Skutečně zdravé školy“ prostřednictvím jejich programů zpracovává kvalitní, čerstvé a sezónní produkty od domácích zemědělců. Děti se seznamují se zpracováním potravin a jejich přínosem pro nás.

Nabízíme dětem ekologické zaměřené aktivity, které propojujeme s ekotopy nedalekého lesíka.

Primární logopedická péče p. učitelek s patřičnou odbornou kvalifikací v každé třídě.

Nadstandartní činnosti ve formě Metody Dobrého startu, Logopedie pro předškoláky, také Flétna, Šachy, Angličtina. Kurz lyžování a plavání jsou nedílnou součástí školního roku. Dětem zpestřují pobyt v mateřské škole kulturní akce, časté výlety po okolí i do vzdálenějších míst, např. ZOO Ostrava aj.

Mateřská škola je umístěna v dvoupodlažním panelovém objektu nedaleko zástavby Stará Riviéra. K dispozici jsou tři moderně vybavené třídy, zahrada o rozloze 3 600 m2 s certifikovanými herními prvky a vzhledem k výjimečné poloze umístění školky, možnost vycházek do zalesněné části v těsném sousedství obce Staré Město.

Zápis do naší mateřské školy probíhá během celého školního roku do naplnění kapacity, dané pro následující školní rok.

Provoz mateřské školy od pondělí do pátku v čase 6:15 – 17 h, mimo státní svátky.

Děti jsou ve třídách řazeny heterogenně (2–7 let).

Co je to heterogenní?  Třídu navštěvují děti různého věkového složení.

Školní vzdělávací program “Objevujeme svět kolem nás od jara do zimy” je zpracovaný v souladu s rámcovým programem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zaměřujeme se na každé dítě individuálně. Naše školka je zařízena tak, aby se v ní děti cítily příjemně a pohodlně.

Každá třída má hernu se spoustou hraček a didaktických pomůcek.

Kvalitní tým kuchařek připravuje stravu dětem s dietami (diabetem, laktózovou intolerancí, celiakií, potravinové alergie atd.).

Pedagogický tým je složený z učitelek s pedagogickým vzděláním, asistentem pedagoga a chůvou pro děti do 3 let věku.

Ochota, vstřícnost a trpělivost je naší předností. 😊