12 prosince, 2019

Mateřská škola se zdravotnickou péčí, s.r.o. je soukromým zařízením zakladatele MUDr. Radima Dudka, MBA. Byla zřízena z potřeby rodičů alergických a oslabených dětí, zařadit své dítě do výchovně-vzdělávacího procesu se zdravotnickým zajištěním.

Nyní jsme klasická mateřská škola, s nadstandartní péčí třídy Stacionář, kde jsou k dispozici zdravotní sestry pro děti nachlazené, alergické, či jinak oslabené, např. diabetici. Bližší informace viz. Stacionář.

Mateřská škola je umístěna v dvoupodlažním panelovém objektu nedaleko zástavby Stará Riviéra. K dispozici jsou tři moderně vybavené třídy, zahrada o rozloze 3 600 m2 s certifikovanými herními prvky a vzhledem k výjimečné poloze umístění školky, možnost vycházek do zalesněné části v těsném sousedství obce Staré Město.

Zápis do naší mateřské školy probíhá během celého školního roku do naplnění kapacity, dané pro následující školní rok.

Provoz mateřské školy od pondělí do pátku v čase 6:15 – 17 h, mimo státní svátky.

Děti jsou ve třídách řazeny heterogenně (2–7 let).

Co je to heterogenní?  Třídu navštěvují děti různého věkového složení.

Školní vzdělávací program “Studánky víly Rozárky” je zpracovaný v souladu s rámcovým programem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zaměřujeme se na každé dítě individuálně. Naše školka je zařízena tak, aby se v ní děti cítily příjemně a pohodlně.

Každá třída má hernu se spoustou hraček a didaktických pomůcek.

Kvalitní tým kuchařek připravuje stravu dětem s dietami (diabetem, laktózovou intolerancí, celiakií, potravinové alergie atd.).

Pedagogický tým je složený z učitelek s pedagogickým vzděláním, asistentem pedagoga a chůvou pro děti do 3 let věku.

Ochota, vstřícnost a trpělivost je naší předností. 😊