Pavoučci a pavučinky

Motá nitě, krejčí není! Plete sítě, rybář není! Až své sítě usouká, poznáte v něm …….! (pavouka)   Téma “Pavoučci a pavučinky” vychází z celoročního programu environmentálního vzdělávání, kde se děti seznamují s ročním obdobím podzim, tzv. babím létem a přírodními jevy s ním spojenými.

Muzikohrátky

A opět tady máme po prázdninách muzikohrátky s Vlaďkou :-)……Co je vlastně náplní muzikohrátek? Patří zde skupinové bubnování, hra na boomwhackers, shakery, kazu, rytmizace, zpěv, tanec, rytmicko-pohybové hrátky, kruhové tance se zpěvem, lidové písně, rytmizace na nevšední nástroje  – společný zážitek, zábava, ale i získávání hudebních dovedností a sociálních kompetencí. Významný čas věnujeme i ztišení,[…]

Ve školce je prima

Někdy se stane, že nám počasí nepřeje a nemůžeme se jít proběhnout ven….Nám to, ale nevadí a vždy si najdeme nějakou zajímavou činnost. Takže platí naše heslo: “Když je venku škaredě a zima, nám to nevadí, ve školce je prima :-)!

Sklízíme úrodu

Léto nám skončilo a pomalu se nám na naši školní zahradu vplížil podzim. Z našich vyvýšených záhonků jsme sklízeli úrodu – rajčátka, papriky a “pidi” mrkvičky :-). Nechtěli jsme, aby záhonky zůstaly opuštěné a zasadili jsme do nich krásné podzimní kytičky. Sluníčko nám k tomu svítilo a děti zahradničení moc bavilo.