Boloňské špagety

Ingredience: 4 porce

3  konzervy rajského protlaku, 2 ks cibule, 1 kostka masoxu, 500 g špaget, 1 kg mletého masa,

podle chuti
sůl, oregano, 1 – 2 stroužky česneku

podle potřeby
olej

Postup přípravy

Dvě větší cibule oloupeme a nakrájíme nadrobno, poté na oleji osmahneme dozlatova. Přidáme mleté maso a osolíme. Chvíli mícháme a dusíme pod pokličkou, dokud maso nezíská světlou barvu. Poté přidáme všechen rajský protlak a zamícháme. Dále přidáme masox, oregano a hrnec zalijeme vodou. Boloňskou omáčku přivedeme k varu a na mírném ohni vaříme cca 45 minut.

Na závěr boloňskou omáčku dochutíme (sůl, masox, oregano) a zahustíme, například vlažná voda smíchaná s polohrubou moukou tak, aby vzniklá hmota nebyla ani řídká, ani tuhá. Pomalu naléváme do hrnce a stále mícháme, aby se netvořily hrudky. Na úplný konec přidáme podle chuti prolisovaný česnek.

Špagety uvaříme v osolené vodě podle návodu na obalu. Scedíme a necháme okapat.

Špagety s boloňskou omáčkou ihned podáváme a můžeme posypat i strouhaným sýrem.